תסמונת האח הגדול – הדרך הקצרה להצלחה?

האח הגדול עונה 6

כשאנדי וורהול אמר בעבר הרחוק של שנת 1968 ש”בעתיד, כל אדם יזכה לפרסום עולמי של 15 דקות”, הוא כנראה הבין שגל התקשורת והטכנולוגיה שישטוף את העולם יהיה גדול ומאסיבי יותר ממה שכולנו מדמיינים.

אמש החלה העונה השישית של “האח הגדול”. דיירים חדשים ואלמונים בחלקם הופכים כמעט בן לילה לאהובים מאוד או שנואים לגמרי, נערצים לחלוטין או מושמצים באופן גורף, אהודים ע”י אלו או דחויים ע”י אחרים, אבל בעיקר בעיקר: מוכרים.

האם כל פרסום הוא חיובי? האם כל חשיפה היא שלב הכרחי בדרך להצלחה? האם העובדה שאתה מוכר, היא מטרה בפני עצמה או רק אמצעי הקיים למען מטרה חשובה יותר? מהי הדרך הקצרה להצלחה של אדם, של עסק, של מותג ? ואיך היא קשורה לפרסום ולחשיפה?

עם עובדה אחת קשה להתווכח. אם יש לכם מוצר או שירות שאתם מוכרים, ואף אחד לא מכיר אתכם או שמע על השירותים שאתם מספקים, מן הסתם לא תתבצע מכירה.

אבל האם מכירה היא מטרה נפרדת ומבודדת בחיי העסק ? אז זהו. שלא.

“מכירה היא אקט ביצועי חשוב בפעילות העסקית אבל חשוב ככל שיהיה, הוא חייב להשתלב בצורה הרמונית לתוך מכלול הפעילות ולהיות המשך טבעי של פעילויות השיווק והמיתוג השונות”

הדובר הוא זאב זינגר, בעל נסיון של 10 שנים בייעוץ ומיתוג של עסקים קטנים.

” כשאני בוחן עסק קטן, ובעל העסק מבקש למקד את תשומת הלב במכירות של העסק. אני דווקא מבקש להבין מה קורה לפני ואחרי המכירה. המכירה, חשובה ככל שתהיה, היא רק עוד נקודת חיכוך בין העסק לבין הלקוחות, אולם אם נחשוב על עסקים שאותם אנחנו אוהבים או רוכשים מהם, המחשבה שלנו לעולם לא תתמקד באקט המכירתי. הסיבה לכך היא פשוטה : המכירה היא תהליך שקוף עבור הלקוח. אקט ביצועי שמבקש להוציא לפועל מפגש של רצונות בין המוכר לקונה. הערכים והחוויה המותגית, נמצאים דווקא בתהליכים שמתרחשים לפני ואחרי המכירה, תהליכים שיצרו את הביקוש למכירה הנוכחית, ואת הביקוש למכירה הבאה. מתוך התובנה הזו, מכירה היא לא מטרה נפרדת, אלא עוד דרך שבה העסק משדר את הערכים והיכולות שלו, ומנסיוני בגישה הזו, הן המכירה הבודדת והן המכירות הבאות הופכות למהירות וטבעיות הרבה יותר. זוהי גישה ששונה מהגישה השכנועית, שבה עיקר האנרגיה של בעל העסק מושקע בלשכנע את הלקוח לקנות ממנו, לטפל בהתנגדויות, ולהגיע אולי למכירה בטווח המיידי, אבל על חשבון כרסום בחווית הלקוח וכפועל יוצא מכך בפיתוח גישה מתגוננת של הלקוח וכרסום ערכי במותג בטווח הבינוני.”

אם זאב צודק, הרי שהחשיפה כשלעצמה עדיין איננה אקט מיתוגי. מיתוג הינו תהליך יזום שיש לו יעדים ומטרות מוגדרים. עצם זה שמישהו עומד בכיכר העיר וכל הפנסים דלוקים ומאירים אותו, עדיים לא הופכת אותו למותג. היא הופכת אותו לידוע. כל עוד שאין ערכים ברורים ויזומים שניתן למנף אותם כלפי צרכים של קהל מסויים, הרי שאנשי הריאלטי לא שונים מכל דמות חדשותית אחרת שנחשפה ברייטינג גבוה במרכז החדשות של הריאלטי האמיתי של החיים עצמם. ברגע שערכים מוגדרים פוגשים חשיפה, נוצרת הזדמנות למינוף הערכים למותג בר קיימא בפעילות מתמשכת. ועד אז 15 דקות התהילה תחלופנה להן כאילו מעולן לא היו.

דיירי האח הגדול עונה 6

הזאב מוולסטריט” חושף – סודות מעולם המכירות”

 Not just the Wolf of Wall Street ?מי אתה ג’ורדן בלפורט

מי שמכיר אותי יודע שאני מכורה לסרטים של מרטין סקורסזה, אז כמובן מיד כשיצא הסרט “הזאב מוולסטריט רצתי לקולנוע לצפות בו. ידעתי שהסרט מבוסס על סיפור אמיתי של ברוקר מניו יורק ועל דרכו אל פסגת העושר האמריקאית. ידעתי שהסרט יעסוק בסקס, סמים ודולרים אבל לפרץ כזה של חומריות לא ציפיתי. הבימוי של סקורסזה (מוקצן ככל שיהיה) לא אכזב ונשארתי מרותקת למסך שלוש שעות, בהן נחשפתי לכישרונותיו המכירתיים והפנומנאליים של ג’ורדן בלפורט. חשבתי  לעצמי, ג’ורדן בלפורט הוא איש שיווק מטורף שבא לי ללמוד כמה מהסודות שלו. את הדברים החיוביים כמובן

כשחזרתי הביתה, הסקרנות ניצחה את העייפות ובמקום ללכת לישון חקרתי בגוגל את קורות חייו של ג’ורדן בלפורט, קראתי מאמרים עליו וצפיתי במספר ראיונות שנערכו איתו. גיליתי אדם דיי חביב שגרם לי לשים בצד את כל השערוריות שבהן היה  מעורב ולהקשיב למומחה מספר 1 באמנות השכנוע

THE WOLF OF WALL STREET

.בחרתי לשתף אתכם בראיון מרתק שעלה ליוטיוב לפני צאת הסרט. ראיון ארוך ושווה צפיה .בתחילת הראיון בלפורט מדבר על היכולת ליצור חזון ברור שמעתי הרבה אנשי שיווק מדברים על חזון אבל פעם ראשונה שמישהו גרם להבין בצורה בהירה מה זה חזון הזאב מוולסטריט חושף את ההבדל שבין מטרה לחזון. הוא טוען ש”לא מספיק שיש לך מטרות. מטרה היא משהו שאתה משיג הרגע, עכשיו. חזון זה משהו שאתה רואה בגדול. זה לגמרי עולם חדש

?כיצד תתחיל ליצור את החזון הזה על מנת ליצור חזון ממשי עליך להיכנס למטרה כלשהי שהצבת לעצמך ולנסות לברר איך יראה העולם שלך כשתשיג את המטרה הזאת. איך יראה העולם עבורך, עבור משפחתך ועבור החברים הקרובים שלך. איך תוכל להשפיע על חייהם של האנשים הסובבים אותך

<<צפו בראיון עם ג’ורדן בלפורט האמיתי לטיפים נוספים והשראה

מה בין פרסום קריאייטיבי ומיתוג ?

פרסום שיווק עסקים

אנחנו נתקלים במודעות פרסום רבות מידי יום. מדוע אנו מתעלמים מרובם ? מדוע המוח שלנו לא מפנים את מרביתם ?

נכון!!! אנחנו מוצפים בתוכן שיווקי בכל מקום: בפייסבוק , במדיה הדיגיטלית , ברחוב, בקניון  וכו.

אז באופן לא מודע אנחנו חוסמים אותו…  אלא אם ניתקל במודעה או פרסום שיווקי ממש יצירתי, אחר ומיוחד, כזה שמעורר לנו כמה חושים בבת אחת, כזה שמותיר אצלנו רושם ראשוני שקשה להתעלם ממנו.  להגיע לפרסום שכזה בלי תהליך מקדים זה כמעט בלתי אפשרי, הפרסום מהווה רק חלק מתהליך המיתוג ומתהליכי השיווק שחברות גדולות ואף עסקים קטנים משקיעים בהם לכן פרסום שעובד הולך יד ביד עם מיתוג . מאחורי פרסום קריאייטיבי עומדים תדמית העסק, הזהות העסקית, בידול , ייחודיות, קונספט ועוד.

 בעלי עסקים מוכרחים להבין שהכל מתחבר ואין להפריד בין שיווק, פרסום ועיצוב גרפי,  מדובר במכלול של מאפיינים שיהפכו מוצרים או שירותים למותגים חזקים, לשחקנים מובילים בשוק שקשה להתעלם מהם. תוצאה של תהליך מיתוג נכון תאפשר פרסום זכיר, חדשני , מדובר ומעורר תשומת לב. בעל עסק או עסק בהקמה יעדיף שמי שיעצב עבורו לוגו, אתר אינטרנט, פרסומים שיווקיים ואפילו כרטיסי ביקור יבין את כל המכלול הזה שנקרא מיתוג, ז”א יבחן את הקשר שבין החזון והמטרות שלשמם העסק נבנה לבין השפה העיצובית על מנת להניב תוצאות ורווחים לטווח הארוך.

גלו מיהו “הרוצח השקט” בעסק שלכם ונטרלו אותו מייד

עסקים קטנים החלטות

העסק שלכם בנוי על קבלת החלטות, ויש רוצח שקט שמונע ממכם לקבל את ההחלטות הנכונות על בסיס קבוע. אתם מבינים, בין אם שמתם לב לזה או לא, בעסק שלכם מתקבלות החלטות כמעט בכל רגע נתון.

עשרות, מאות, אלפי ואפילו עשרות אלפי החלטות בשבוע, בחודש, או בשנה.

 עובדה פשוטה : עסק שבו מתקבלות יותר החלטות נכונות מהחלטות לא נכונות הוא עסק שיצליח ולאורך זמן. עסק שבו מתקבלות יותר החלטות לא נכונות מהחלטות נכונות הוא עסק שייכשל בסופו של דבר וייסגר.

מובן שלא כל לכל החלטה יש מקדם חשיבות דומה, ויש בהחלט החלטות קטנות ופחות חשובות לכאורה (שינוי הסידור הפנימי של המשרד) לעומת החלטות גדולות ומהותיות יותר (פיתוח של מוצר או שירות חדשים), אבל יש מכנה משותף שמשפיע בצורה דרמטית על כל קבלת החלטות בעסק. המכנה המשותף הזה הוא :

 הגישה שלכם.

זה היה יכול להיות עסק מסובך, אבל הוא פשוט. יש כמה גישות אפשריות לקבלת החלטות. אבל יש רק גישה אחת שעובדת לאורך זמן ! התעלמו מהעצה היחידה הזו ותראו את העסק שלכם מדשדש בדרך המהירה למטה. ישמו אותה, ותראו את העסק שלכם משתפר באופן דרסטי ומשגשג !

הגישה הנכונה היא זו :

התחילו לחשוב  : ״מה יצא לי מזה״.  הפסיקו לחשוב : ״כמה זה עולה לי״. 

 לא משנה באיזה עסק אתם. לא משנה מה ההחלטה שאתם אמורים לקבל. תפסיקו לחשוב כמה זה עולה לכם. תתחילו לחשוב מה יצא לכם מזה.עשו זאת תמיד. ללא יוצא מן הכלל. התחילו עכשיו. זו עצה פשוטה ויעילה, אבל יש כל כך הרבה בעלי עסקים קטנים ויזמים שפשוט לא מיישמים אותה. הם נעולים בתוך הגישה השגויה של “כמה זה עולה לי” והגישה הזו פשוט רוצחת בשקט ובהתמדה אכזרית כל אפשרות של קבלת החלטות נכונה בעסק שלהם וכל אפשרות לשגשוג עתידי. זו לא הגזמה. הגישה הלא נכונה אולי לא תהרוס אתכם מייד אבל היא תדאג ״לשמור״ על העסק שלכם קטן, חיוור ומדשדש.

איך יכול להיות שמשהו שנראה מינורי הוא בעל השפעה מכרעת כל כך ? פשוט מאוד : הפוקוס שלכם לא נמצא במקום הנכון ! בואו נשאיר את זה עד כדי כך פשוט: הפוקוס שלכם, פשוט לא נמצא במקום הנכון !

הגישה הנכונה שתאפשר לכם להצליח ולגדול היא : “השקעה מול תוצאה”. הפוקוס הנכון שיגרום לעסק שלכם לנסוק במהירות הבזק הוא : מה אני יכול להרוויח מזה. דוגמא בנאלית : עסק קטן. האם יהיה נכון עבורו לפרסם במאות שקלים בחודש, באלפי שקלים בחודש או לא לפרסם בכלל.

התשובה : תלוי מה ארוויח מזה. אם פרסום באלפי שקלים בחודש, יביא לי הכנסה של עשרות אלפי שקלים בחודש, הרי שבוא כדאי. אם פרסום בעשרות שקלים בחודש, לא יניב שום תוצאה, הרי שהוא טעות. זה לא משנה כמה הפרסום עולה לי. זה משנה איזו תוצאה אני מקבל מול ההשקעה. לא כמה זה עולה לי, אלא מה אני יכול להרוויח מזה. כמובן שהדוגמא הזו היא דוגמא פשוטה יחסית. המקום שבו באופן מפתיע אני רואה בעלי עסקים לא מצליחים לעשות את ההקשר הוא באופן מפתיע דווקא במקום שבו הם צריכים להשקיע בעצמם. נסו למצוא את הדוגמאות שמתאימות לכם, בעסק שלכם, ונסו לפתח ולחזק את שריר קבלת ההחלטות שלכם, בכל הזדמנות, ומתוך הגישה הנכונה.

הפוסט הקצר הזה “עלה” לכם בסך הכל כמה דקות קריאה. ישמו אותו ממחר בעסק שלכם, ומתוך גישה של עלות תועלת פשוטה זו עשויה להיות אחת ההחלטות ואחת ההשקעות המוצלחות שתעשו.

 בהצלחה !

 אהבתם ?  שתפו בבקשה עם אחרים.  שיתוף תוכן איכותי יהפוך אתכם במשך הזמן למובילי נישה ויעצים אתכם. מיישמים או מתכוונים ליישם את הגישה הזו בעסק שלכם ? שתפו אותנו ואחרים ונלמד כולנו.

 יש לכם קול. תנו לו להישמע. 

#sundaycrush – גם אני רוצה להיות מולטיטסקינג

כבעלי עסקים קטנים ופרילנסרים אתם צריכים להספיק המון משימות יומיומיות שונות ומגוונות. ברוב המקרים אתם מבצעים מספר תפקידים בעסק: אנשי שיווק, אנשי מכירות, שירות לקוחות, קופירייטרים ועוד. טירוף, לא?

כל יום ראשון אצרף טיפ שעונה על השאלה > איך לארגן את העסק כדי להצליח ?

שאלת היום – כיצד תנהלו משימות יומיומיות בדרך יעילה ופשוטה?

#1 מטרת על

שיטה טובה לניהול משימות באופן יומיומי היא קודם כל להגדיר מה מטרת העל של החודש הזה. למשל, החודש אני רוצה להוסיף עשרה לקוחות חדשים למעגל הלקוחות שלי. כשיש לי מטרה חודשית  ברורה אני יכולה לפעול כלפיה בצורה עקבית.

#2 מטרות שבועיות

כאשר יש לכם מטרה חודשית, נסו לפרק אותה לתת מטרות שבועיות של אותו חודש.

#3 כתיבת המשימות

בכל יום ראשון בשבוע תגדירו את המשימות היומיות לכל יום כלפי אותה מטרה שבועית. כך תיצרו שבוע מתוכנן עבור השגת מטרה מסוימת.

קיימת אפשרות סבירה שתהיה לכם יותר “ממטרת על” חודשית אחת. רק תדאגו לשייך לכל מטרה את המשימות שלה. אני בטוחה שאתם מנהלים יומן וכותבים משימות אבל הדבר החשוב בטיפ הזה הוא שלכל מטרת על ברמה חודשית יש את צורת ההתארגנות שלה ואת המשימות המשויכות אך ורק לה. כאשר אנחנו מערבבים משימות מבלי לדעת מה ההתכוונות של אותה משימה, סביר להניח שתמיד נתעסק ב”כיבוי שרפות” ומעולם לא נגיע להישגים ממשיים.

בעלי עסקים : התוכן (הויזואלי) הוא המלך ! כנסו ללמוד עוד

התוכן הויזואלי הוא המלך. אבל איך ישפיעו סוגי התכנים הויזואלים השונים שתעלו למדיה החברתית על מיתוג העסק שלכם וקידום השיווק שלו ?

ב-2013 תוכן ויזואלי היה חלק מרכזי בכל אסטרטגיה שיווקית של עסקים קטנים ובודאי בזו של הגדולים . מאמרים עם תמונות או מבוססי “תמונה” שהצליחו לגעת בנקודה רלוונטית קיבלו בממוצע 94% יותר צפיות מאשר פוסטים של טקסט בלבד. תמונות שהועלו בדפים עסקיים בפייסבוק קיבלו בממוצע 53% יותר לייקים מפוסטים ללא תמונה. אפילו בטוויטר, ציוצים מלווים בתמונה קיבלו ב-18% יותר קליקים מאשר ציוצים ללא תמונה. ועדיין לא דיברנו על האינסטגרם. באינסטגרם פעלו בשנה שעברה 71% מהמותגים המובילים והשנה המספרים צפויים לעלות !

קבלו חמישה סוגי תכנים ויזואליים שלא תוכלו לוותר עליהם השנה במדיה החברתית :

#1 קליפ קצר

דרך מצויינת לבדר את העוקבים שלכם באינסטגרם ולמשוך עוקבים חדשים היא להעלות קליפ של עד 15 שניות. אם את מעצבת אופנה או בעלת בוטיק, העוקבים שלך ישמחו להמחשה של פריטים חדשים או תצוגת האופנה האחרונה שלך. מומלץ להפריד בין תכנים שמעלים לפייסבוק לבין תכנים שמעלים לאינסטגרם. לכל פלטפורמה אסטרטגיה משלה. לכן, הסרטונים הקצרים שאקסקלוסיבים רק לאינסטגרם ימשכו אנשים להיכנס במיוחד לדף האינסטגרם שלכם.

 

 .כאן תוכלו להתעדכן במידע נוסף על איך ליצור קליפ קצר באינסטגרם

 

#2 ציטוט

 שיתוף ציטוטים זה לא דבר חדש ברשת אבל תמיד כיף לראות ציטוט מעורר השראה. אז בפעם הבאה שאתם רוצים לשתף ציטוט הפכו אותו לתמונה ותזכו ליותר לייקים. זכרו שהאלגוריתם של פייסבוק השנה יותר מתמיד יקדם תמונות בדף העסקי מאשר טקסט ללא תמונה, לכן בפעם הבאה שתרצו לשתף ציטוט, ישתלם לכם יותר להפוך אותו לתמונה ולקבל יותר פידבקים.

ציטוטים לשיתוף

#3 הומור

אל תהססו להשתמש בהומור. אנשים אוהבים בידור. אם אתם נזהרים ולא פוגעים באף אחד, הומור טוב יקבל הרבה לייקים ואפילו תגובות.

תוכן לפייסבוק

 

#4 שיתוף ויזואלי

אם נתקלתם בפוסט שיכול לעניין את הקוראים שלכם, בתמונת השראה או וידאו מגניב שתפו אותם לקהילה שלכם. אל תחששו לשתף תכנים שלא אתם פרסתם, זה בסדר להעריך תכנים של אחרים ולהעביר הלאה ידע לקוראים שלכם.

 סטארבקס שיתוף

 

#5 אינפוגראפיקס

דרך נהדרת להעברת תכנים אם אתם מנהלים בלוג. אינפוגראפיקס מאפשרים לכם למקד את המסר או התוכן ולהעביר אותו בצורה מעניינת יותר מלווה בגרפיקה ותמונות.

 

http://www.livewellwithmel.com

http://www.livewellwithmel.com

מקווה שעזרתי לכם למקד את האפשרויות הבסיסיות והנצרכות ביותר בעולם התוכן הויזואלי. כמובן שיש עוד המון סוגי תכנים שיכולים לחזק את נראות המותג שלכם ולשפר את התקשורת השיווקית שלכם. נסו להיות מקוריים ויצירתיים על מנת לשמור על עדכניות וחדשנות מול המתחרים.

 ?יש לכם עוד רעיונות ביצירת תכנים ויזואלים

.שתפו כאן בתגובה